Milyonlarca emeklinin gözü seyyanen zamda! AKP’li isim tarih verdi: Gündem emekli olacak

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, dün partisinin Ankara mitinginde emekliler ile ilgili açıklama yaptı. Akbaşoğlu, TGRT Haber canlı yayınında Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan’a konuştu.

“EMEKLİLERİN YAŞADIĞI SIKINTILARIN FARKINDAYIZ”

“Emeklilerin yaşadığı sıkıntıların farkındayız” diyen Akbaşoğlu, yeni düzenlemeler için Meclis’in açılacağı 16 Nisan tarihini işaret etti.

Akbaşoğlu, “Seçimlerin ardından Meclis açıldığında tabii ki gündemimiz emekli olacak. Emeklilerin yaşadığı bu sıkıntıların aşılmasıdır. Haziran sonu, temmuz başı itibariyle emeklilerimizin de çalışanlarımızın da duasını almaya devam edeceğiz. Durumlarını daha iyileştirecek adımları hep beraber atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

EMEKLİYE YÖNELİK YENİ DÜZENLEME YOLDA MI?

Akbaşoğlu, kimsenin mağdur edilmeyeceğini söyledi ve alım gücüne yönelik adımların hayata geçireceğini belirtti.

TARİH VERDİ

Akbaşoğlu, seçim çalışmalarında emeklilerin de yaşadıkları sıkıntıları kendilerine aktardıklarını söyledi, konunun hükümet nezdinde değerlendirildiğini belirtti. Akbaşoğlu, “Promosyonlarla bu konuda önemli adımlar atıldı. 16 Nisan itibariyle inşallah Meclisimiz açılacak. Gündemimiz tabi ki emeklilerimizin yaşam şartlarını düzelteceğiz“ dedi.

Akbaşoğlu emekliler ve çalışanlar için Haziran ayını işaret etti, “Haziran sonu temmuz başı itibariyle, bu düzenlemeleri mutlaka yapmak suretiyle dualarını almaya devam edeceğiz. Onların alım gücünü artıracak, giderlerini azaltacak gerçekten durumlarını daha iyileştirecek adımları hep beraber atmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x