Hemen Kontrol Edin! Cebinizdeki 200 TL, 2 Bin Lira Olabilir

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 200 liralık banknotların seri numaralarına dikkat çekerek ilginç açıklamalarda bulundu.

Cebinizdeki 200 lirayı harcamadan önce iki kez kontrol etmenizde fayda var, çünkü bu banknot göründüğünden çok daha değerli olabilir…

TV100’deki köşesinde “Cebindeki 200 TL 2 bin TL olabilir!” başlıklı bir yazı kaleme alan Memiş, önemli ipuçları paylaştı.

Memiş, 200 liralık banknotları dikkatlice kontrol etmenin önemini vurgulayarak, “Yapmanız gereken, cebinizdeki veya cüzdanınızdaki paranın seri numarasını kontrol etmek. Eğer bu seri numarasının son 6 hanesi aynı ise o paranın değeri 2 bin lira olabilir,” dedi.

İslam Memiş, yazısında şu ifadelere de yer verdi: “Özellikle son altı rakamı 8’den oluşuyorsa daha şanslısınız. Çünkü 8 rakamının dünya genelinde özel bir anlamı var. 8, sonsuzluk sembolü olarak bilinir ve çok çalışmak, güçlü ve istikrarlı olmak gibi anlamlar taşır. Numerolojide ise 8, kariyer, para, güç ve başarıyı temsil eder. Özellikle Çin’de 8 rakamına büyük ilgi gösterilir.”

SOLİD SERİ NUMARA

Sadece 200 TL’nin değil, doların seri numarası da aynı şekilde değerlidir. Doların seri numarası tamamen 8 rakamından oluşuyorsa, bu paranın değeri 5-6 bin dolar olabilir. Eğer 6 hanesi 8 rakamından oluşuyorsa, 2-3 bin dolar değerinde olabilir. Bu tür seri numaralarına “SOLİD” deniliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x