Apple Arcade, Mayıs ve Haziran Oyunlarını Duyurdu

Apple, oyun abonelik hizmeti Apple Arcade için Mayıs ve Haziran aylarında gelecek olan yeni oyunlarını açıkladı. Hatta bunlardan birisi de Vision Pro karma gerçeklik başlığı için uzamsal bir oyun.

Vision Pro için Where Cards Fall hayal gücünü ve stratejik düşünmeyi tetikleyen 50’den fazla uzamsal bulmaca aracılığıyla kartlardan evler inşa edebileceğiniz ve yollar oluşturabileceğiniz bir ergenlik hikayesinde geçen uzamsal bir bulmaca oyunu.

Where Cars Fall halihazırda diğer platformlarda mevcut ve 30 Mayıs tarihinde Vision Pro için çıkış yapacak. Oyunun 2020 yılında Apple Tasarım Ödülü kazandığının da altını çizelim. Şimdi ise Vision Pro için tam 3 boyutlu derinliğe ve dokunsal, erişilebilir kontrollere sahip bulmacalar ile karşınıza çıkacak.

6 Haziran tarihinde ise Apple Arcade için gelecek diğer oyunlar şunlar:

  • Rabbids: Legends of the Multiverse (Ubisoft)
  • Return to Monkey Island+ (Developer Digital)
  • Tomb of the Mask+ (Playgendary)
  • Fabulous Wedding Disaster+ (GameHouse)

Rabbids: Legends of the Multiverse Rabbid’leri çoklu evrende serbest bırakan bir kart savaşı oyunu. Oyunda farklı evrenleri keşfedecek kovboy Rabbid’ler, korsanlar, ninjalar ve daha fazlasını içeren destenizi oluşturmanız gerekiyor.

Return to Monkey Island+ bulmacaları çözmenize ve adaları keşfetmenize olanak tanıyan “klasik işaretle ve tıkla macera oyunu kontrollerinin evrimi” ile geliyor. The Secret of Monkey Island ve Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge’in devamı olan oyun, Guybrush Threepwood, onun zombi korsan düşmanı LeChuck ve gerçek aşkı Elaine Marley’nin hikayesini devam ettiriyor.

Tomb of the Mask+ ise öngörülemeyen sürprizler, tuzaklar, oyun mekanikleri ve güçlendirmelerle dolu dikey bir labirent içeriyor. Oyuncu olarak bu retro tarzı platform oyununda bir mezara girmeniz ve duvarlara kolayca tırmanma yeteneği sağlayan bir maske bulmanız gerekiyor.

Son olarak Fabulous Wedding Disaster+, New York’ta geçen düğün temalı bir zaman yönetimi oyunu. Oyun altı konumdaki gelin butiklerini ziyaret ederken elbise tasarlama becerilerinizi eyleme geçirmenize ve düğün planlama dünyasına girmenize olanak tanıyacak.

Apple ayrıca bu ay Hello Kitty Island Adventure, What THE CAR?, Ridiculous Fishing EX ve daha fazlası dahil olmak üzere mevcut birçok oyunu da güncelleyecek. Haziran ayında şirket, Bloons TD 6+, Crossy Road Castle, Disney SpellStruck ve daha fazlası için de yeni güncellemeler yayınlayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x